2011. március 14., hétfő

Csúf igazság

A csúf igazság egy fergeteges komédia telis tele poénokkal. Két ember aki nem illik össze, mégis végül összejönnek.


A pasi szerint minden nőt el lehet csábítani. A nő szerint minden nőnek megvan a maga szabad akarata meg józan esze - és mert az egyik egy reggeli tévéműsor gátlástalan, nagyszájú műsorvezetője, a másik meg a producere: fogadást kötnek. A férfi vállalja: bebizonyítja a főnökének, hogy a módszerei hiba nélkül, mindig működnek, azt csábít el, akit akar. És ő történetesen majdnem mindenkit akar. Ha pedig ez kevés volna, azt is vállalja, hogy a nő tanácsadója lesz - és biztos benne, hogy a módszerei működni fognak. A pár marakodva, versengve ismerkedik a csábítás fortélyaival. Egymás büszkeségét szeretnék megtörni, míg végül, mindketten megtörnek. Mert persze egymásba szeretnek. De ez még nem a vége a történetnek.




Idézetek a filmből:


"A férfiak megbízhatatlanok.
Hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy ismerjük a férfiakat és tudjuk mit fognak lépni. Ám amikor eljön a pillanat, hogy a sarkukra álljanak és meglépjék – nem is tudom – amit kell, betojnak.
A nagy, erős, bátor férfiak a lányregények és a romantikus filmek hősei, akikre vágyunk, nem léteznek. Csak átverés.
A férfiak nem erősek, és nem is bátrak. A pasik beszariak.
Tegyük fel, hogy átélnek a szálloda liftjében egy romantikus és szenvedélyes pillanatot. Ám ezt képtelenek feldolgozni. És hogy miért? Mert gyengék."


"Had áruljak el valamit a nőkről.
A nők elhitetik velünk, hogy ők az áldozatok, mert játszunk az érzéseikkel. Marhaság. Azt mondják romantikára vágynak. Igaz szerelemre vágynak. Ám végül egy listával állnak elő. Vajon tökéletes? Elég jó képű? Sebészorvos? Ha meg is felelsz, ne álltasd magad, mert biztosan nem önzetlenül lesz a tiéd. Csak is egy jól átgondolt csereüzlet reményében fog lefeküdni veled. Pénz jellem helyett. Külcsín belbecs helyett. Felszín az elvek helyett. A legromantikusabb gesztus sem ér semmit a bűvös listával szemben, ami tartalmazza a tökéletes férfi ismérveit."


Részlet a filmből:


Másnaposok (The Hangover, 2009)


Végre egy igazán jó vígjáték. Szerintem hosszú idő óta nem jött ki ennyire vicces film. És hogy miért különleges?

A Másnaposok története messze túlmutat az átlagos alkesz-bulizós vígjátékok sztoriján, hiszen a cselekmény nem is az ominózus lerészegedés napján, hanem egy nappal később játszódik, amikor hőseink a hotelszobában ébredve próbálják felidézni az éjszaka eseményeit, és megtalálni a rejtélyes módon eltűnt vőlegényt. A forgatókönyv tobzódik az ötletekben. Szinte már krimibe illő fordulatokat kapunk nem kis számban, de persze a komolyságot végig mellőzve. A felgöngyölített szálak mentén eljutnak egy kis eskető kápolnába, egy rendőrségi kihallgatásra, a kórházba, sőt még a sivatagba is kínai gengszterekkel tárgyalni, és akkor még nem is említettük a kiruccanást Mike Tyson házába. 


Házasodni többször is lehet, de legénybúcsú csak egyszer van az ember életében: ezért szokták boldog vőlegények és még boldogabb haverjaik alaposan elbúcsúztatni a legényéletet. A Las Vegas minden kocsmájában, bárjában és egyéb mulatóhelyén megfordult cimboratársaság olyannyira jó munkát végez, hogy másnap reggel kénytelenek rádöbbenni: valahol útközben elveszítették az ifjú férjjelöltet. Kétségbeesett nyomozásba kezdenek. Szerencsére, az előző napi dorbézolásról maradt néhány nyom: egy tigris a fürdőszobában, egy csecsemő a cipősfiókban és Mike Tyson a nappaliban. Ezek és homályos emlékeik segítségével igyekeznek bejárni előző éjszakájuk minden állomását: mire kezdődik az esküvő, elő kell keríteniük a köddé vált vőlegényt!

Mozielőzetes:

 



Bourne-trilógia

Kedvenc akciófilmem, amely a következőkben különbözik a szokványos akciófilmektől: A fegyverropogásokat követő közelharcok, a vérnyomás-emelő autósüldözések, a menekülések, és mindezek ezerféle módon történő megjelenítése.
A három film csupán csak jó lenne, ha a rögzítésük nem kézikamerával történt volna. Ettől váltak nagyon jó filmekké, hiszen izgatottan vibráló, mozgó felvételeket nézhetünk.


A három film története egy bekezdésbe bele is fér, lássuk hát: egy tengeren hányódó-vetődő, eszméletlen férfit fog ki a vízből, vihar idején egy halászhajó legénysége. Ébredése után a férfi rájön, hogy ért a tengeri navigáláshoz, beszél  nyelveket, puszta kézzel akár ölni is tud, de nem tudja ki ő, és miért tudja ezeket.
A testébe beépített kütyüben olvasható kód juttatja el egy széfhez, és kezdetét veszi a nyomozás: vajon ki ő? Ő maga senkit nem ismer – saját magát sem – de őt szinte mindenki, és ez a mindenki cseppet sem nevezhető jóakarójának: úton-útfélen az életére törnek. A cselekmény során kiderül, hogy létezik egy cég (nevezzük nevén a gyereket: a CIA), aki egy titkos program keretében képezte ki Jason Bourne-t (Matt Damon) érzelmek nélküli gyilkológéppé, de ahogy az lenni szokott, a halott program – és a hatáskörüket nem egyszer erősen túllépő CIA vezetők is – a férfi halálát követelik. Az FBI, a CIA és az Interpol egyaránt keresi és üldözi őt, míg ő maga a gyökereit kutatja. Üldözötté válik, bár a film folyamán a szerepek sokszor felcserélődnek: az üldözöttből üldöző lesz és fordítva.
Csak egy, a titkos programot és a program múltját embertelen módon történő  megsemmisítését ellenző CIA vezető, Pamela Landy (Joan Allen) az, aki a Cég és Jason közt balanszírozik: munkaköri kötelességének köszönhetően üldözi őt, bár közben folyton segíti, hogy célba érhessen, s mindeközben erkölcsi és hatalmi harcokat vív azon kollégáival, akik az egész vérontást elindították. Jason Bourne végül kideríti, ki is ő valójában, s a CIA vezetők fejei a porba hullnak.

A három rész előzetese:
The Bourne Identity (Bourne rejtély):
 

The Bourne Supermacy (Bourne csapda):


The Bourne Ultimate (Bourne ultimátum):



Step Up 3D

 Kezdésnek jöjjön egy táncos film, amelyet 2000 óta tucatszám ontanak a hollywoodi stúdiók, de nekem a látvány miatt mégis ez tetszett leginkább.
 
A Step Up 3-ban több utcai táncos csapat méri össze az erejét a World Jam táncversenyen, amire két ősellenséges csapat is jelentkezik, a kalózok és a szamurájok. Luke, a kalózok tagja az utcákat járva új tehetségeket kutat fel, hogy legyen esélyük a versenyen, és így akad össze Natalie-val, akivel sikerül nagyon jól összehangolódnia, csakhogy a lány nem volt mindig őszinte.


 Kritika:
http://port.hu/article/11486




Itt a hivatalos mozielőzetes:




Üdvözöllek a blogomon!

Sziasztok, Adry vagyok, 20 éves. Azért indítottam ezt a blogot, hogy megismertessem veletek azokat a filmeket, amelyek számomra az egyik legemlékezetesebbek voltak. Minden filmről találtok majd egy rövid ismertetőt, egy előzetes videót, képeket, érdekességeket és egy rövid összefoglalót a saját véleményemről.
Remélem minél több érdeklődőnek szolgálhatok érdekes információval a kedvenc filmjeimről.